1891 - Germany
10 pfg. helsagsbrevkort dateret Aden og annulleret med skibsstempel Deutsche Seepost Ost-Asiatische Hauptlinie g d. 9.12.1891 og sidestemplet Aden d. 9.12.1891 til Chefoo, Kina. Transit stemplet med fransk skibspost Linge N Paq.Fr.No. 5 d. 10.12.1891.
Lot: 316926
Ended | 10/06/2020 21:06:15 |
Winning bid: | DKK 350.00 |
Bid history: | 2 bids |
Europe
Germany
German Reich
Covers > Europe > Germany > German States > Baden