1891 - Germany

10 pfg. helsagsbrevkort dateret Aden og annulleret med skibsstempel Deutsche Seepost Ost-Asiatische Hauptlinie g d. 9.12.1891 og sidestemplet Aden d. 9.12.1891 til Chefoo, Kina. Transit stemplet med fransk skibspost Linge N Paq.Fr.No. 5 d. 10.12.1891.

Lot: 316926
Ended 10/06/2020 21:06:15
Winning bid: DKK 350.00
Bid history: 2 bids