1866 - Denmark - 13 - 8500
4 sk. Krone/Scepter på dampskibsbrev med indhold dateret Grenaa d. 7.5.1866 påskrevet "pr. Randers" annulleret "1" og på bagsiden ank.stemplet antiqua Kiøbenhavn KB d. 8.5.1866 til Kjøbenhavn.
Lot: 317703
Ended | 24/06/2020 21:57:18 |
Winning bid: | DKK 200.00 |
Covers > Denmark postal history > Shipmail