1921 - Denmark - P 4, P 5 - 5463

Ufrankeret julekort med Julemærke 1921 dateret Fjelsted Ellegaard stemplet Harndrup d. 23.12.1921 til Sandager, Næs - forsøgt i Assens og udtakseret i porto med 10 øre og 20 øre "Porto"-provisorium annulleret med liniestempel: Assens Postkontor.

Lot: 317893
Ended 24/06/2020 21:03:20
Winning bid: DKK 395.00
Bid history: 7 bids