1937 - Denmark - 240 - 3785
10 øre Regentjubilæum på brevkort (Hammershus) dateret Sandvig annulleret med svensk stempel i Simrishamn d. 24.7.1937 og sidestemplet "Från Danmark" til Stockholm, Sverige. God skibspost mellem Bornholm og Sverige.
Lot: 319540
Ended | 26/08/2020 21:02:49 |
Winning bid: | DKK 440.00 |
Bid history: | 2 bids |
Engraved Issues
Covers > Denmark postal history > Shipmail
Covers > Denmark cancellations > Bornholm
Postcards > Ships
Covers > Sweden > Shipsmail