1903 - Slesvig - DAKA 275.01. 281.01 - 6780
5 pfg. Germania på brevkort dateret Döstrup annulleret med bureaustempel Tondern - Hvidding Bahnpost Zug 1225 d. 4.2.1903 til Brendstrup pr. Gram. Kortet transit-stemplet Woyens - Rödding Bahnpost Zug 16 d. 5.2.1903.
Lot: 321293
Ended | 23/09/2020 21:57:18 |
Winning bid: | DKK 250.00 |
Bid history: | 5 bids |
Slesvig
Northschswig Railway