1926 - Denmark - Gebyr 1, 124, 129 - 1000
10 øre Bølgelinie og 50 øre Chr. X i 3-stribe på internationalt adressekort med 10 øre Gebyr provisorium stemplet Kjøbenhavn Ø d. 30.7.1926 til Belgien. 10 øre gebyr sandsynligvis betalt for afhjælpning af mangler ved pakken.
Lot: 323728
Ended | 28/10/2020 21:41:01 |
Winning bid: | DKK 2,035.00 |
Bid history: | 12 bids |
Typograph Issues
Covers > Denmark issues > Late Fee Stamps