1859 - Denmark - 7 - 4672
4 sk. (slidt) 1858 udg.på brev med fuldt indhold dateret Valsømagle d. 11.2.1859 annulleret med nr.stempel "57" og sidestemplet antiqua Ringsted d. 12.2.1859 til Strøbye Kro. Strøby havde brevsamlingssted og var selvstændig postadresse i årene 1852-1879.
Lot: 324170
Ended | 04/11/2020 21:35:21 |
Winning bid: | DKK 523.00 |
Bid history: | 4 bids |