1912 - Iceland
1 eyr og 4 aur Sigurdsson uafstemplet på brevkort (Fuglefangere på Vestmannaøerne) dateret ombord på inspektionsskibet "Islands Falk" d. 21.4.1912 til København. Skramme på billedsiden.
Lot: 326201
Ended | 13/01/2021 21:46:11 |
Winning bid: | DKK 75.00 |