1907 - Denmark - SK 0561 - 6980
5 øre Fr. VIII på brevkort dateret i Tim og annulleret med bureaustempel Fredericia - Struer. A. 1907 til Holsted Station. Transit stemplet med to forskellige bureaustempler Skanderborg - Skjern T.84 og Fredericia - Struer T.1031, samt ank.stemplet med stjernestempel HOLSTED STATION.
Lot: 329956
Ended | 17/02/2021 21:30:44 |
Winning bid: | DKK 605.00 |
Bid history: | 9 bids |
Typograph Issues
Covers > Denmark cancellations > Starcancels
Covers > Denmark cancellations > Railwaycancels