1793 - Denmark
1793. Francobrev med indhold dateret i Flensburg d. 23.2.1793 påskrevet "Frco Hamburg" og stemplet DÆNEMARK til Bordeaux, Frankrig. Fransk porto 34 sol betalt af modtager.
Lot: 333141
DKK 300.00 |
Prephil/Franco