1879 - Denmark - 25 - 7620
8 øre Tofarvet på brev med indhold dateret i Lemvig annulleret med nr.stempel "184" og sidestemplet lapidar Vestjydske J:PK: d. 12.7.1879 til Ringkjøbing.
Lot: 335827
Ended | 02/06/2021 21:19:21 |
Winning bid: | DKK 215.00 |
Bid history: | 9 bids |
Bicoloured
Bicoloured perf. 14
Covers > Denmark cancellations > Lapidarcancels