1912 - Iceland
1 eyr (2) og 3 aur Sigurdsson på brevkort (udsigt over Isafjordur) dateret ombord på krydseren "Heimdal" stemplet Reykjavik d. 31.7.1912 til Holte, Danmark. "Heimdal" var i sommeren 1912 kadetskib og besøgte i den forbindelse både Island og Færøerne.
Lot: 338038
Ended | 30/06/2021 21:13:59 |
Winning bid: | DKK 220.00 |
Bid history: | 2 bids |