1923 - Denmark - 124 - 3700
10 øre Bølgelinie i parstykke på brev fra Axel Flygenring i Rønne annulleret i Kjøbenhavn d. 1.7.1923 og sidestemplet "Fra Rønne" til København. Del af bagklap mangler.
Lot: 338900
Ended | 30/06/2021 21:32:00 |
Winning bid: | DKK 45.00 |
Typograph Issues
Covers > Denmark postal history > Shipmail
Covers > Denmark cancellations > Bornholm