1920 - Iceland - 1000
5 aur Chr. X i parstykke på brevkort (Parti fra Nordfjord) dateret på Island d. 8.10.1920, annulleret med skibsstempel "Fra Island" og sidestemplet Kjøbenhavn d. 7.11.1920 til Stockholm, Sverige.
Lot: 345155
Ended | 10/11/2021 21:00:25 |
Winning bid: | DKK 451.00 |
Bid history: | 2 bids |