1915 - Denmark - EB 37a - 1000
5 øre Soldater-Brevkort dateret på Saltholm d. 26.7.1915 og stemplet Kjøbenhavn d. 27.7.1915 til Kjøbenhavn.
Lot: 345202
Ended | 10/11/2021 21:37:20 |
Winning bid: | DKK 100.00 |
Postal Stationary
Postcards
Covers > Denmark postal history > 1. World War