1875 - Denmark - 25 - 8900

8 øre Tofarvet på brev med indhold dateret i Helstrup d. 14.11.1875 annulleret med nr.stempel "215" og sidestemplet lapidar Jydske Tverb.P.B. d. 15.11.1875 til Middelsom Sønderlyng Herreders kontor i Viborg.

Lot: 350035
Ended 02/03/2022 21:22:13
Winning bid: DKK 177.00
Bid history: 7 bids