1875 - Denmark - 25 - 8900
8 øre Tofarvet på brev med indhold dateret i Helstrup d. 14.11.1875 annulleret med nr.stempel "215" og sidestemplet lapidar Jydske Tverb.P.B. d. 15.11.1875 til Middelsom Sønderlyng Herreders kontor i Viborg.
Lot: 350035
Ended | 02/03/2022 21:22:13 |
Winning bid: | DKK 177.00 |
Bid history: | 7 bids |
Bicoloured
Bicoloured perf. 14
Covers > Denmark cancellations > Lapidarcancels