1912 - Denmark - 1000
Ufrankeret brevkort med rammestempel "Braunschweigerhütte" dateret d. 27.7.1912 transit stemplet Kjøbenhavn - Warnemünde T.74 d. 1.8.1912 til København, Danmark. Rammestempel "Indgaaet med Mangel af Frimærker.".
Lot: 350505
Ended | 09/03/2022 21:02:05 |
Winning bid: | DKK 150.00 |
Bid history: | 2 bids |
Europe
Austria
Covers > Denmark postal history > Crash Letters
Covers > Denmark cancellations > Railwaycancels