1942 - Finland
Ufrankeret illustreret feltpostkort dateret "Vid Fronten" fra svensk frivillig ved feltpost KpK 1/7605 (= 13 Infanteri Regiment) stemplet Kenttäpostikonttori n. 1 d. 4.5.1942 til Eskilstuna, Sverige. Violet stempel "Fältpost F" og finsk censur. Fold.
Lot: 352748
Ended | 06/04/2022 21:07:55 |
Winning bid: | DKK 300.00 |
Finland
Fieldpost
Covers > Finland > 2. World War
Covers > Sweden > 2. World War