1932 - Estonia
5 s. og 10 s. Tartu/Dorpat Universitet på brevkort dateret ombord på S/S "Viola" io Reval annulleret med finsk skibsstemepel og sidestemplet Helsingfors d. 11.8.1932 til Mörrum, Sverige.
Lot: 354810
Ended | 11/05/2022 21:44:08 |
Winning bid: | DKK 385.00 |
Bid history: | 3 bids |