1946 - Denmark - 9000
20 øre Posthusfranko på flygtningebrev med indhold dateret d. 27.10. og stemplet Aalborg 3. d. 31.10.1946 til Ørbæk. På bagsiden stemplet: “Den tyske Flygtningelejr / Vandflyvepladsen / Aalborg” og “Lejr 48-08 / Post / *Aalborg*”.
Lot: 237
Ended | 17/03/2024 23:59:00 |
Starting bid: | DKK 750.00 |
2. World War
Covers > Denmark postal history > Refugeecamps