1903 - Denmark - 3700
5 öre Tre Kroner helsagsbrevkort dateret d. 31.10.1903 annulleret med sjældent skibsstempel FRA YSTAD og sidestemplet Rønne d. 1.11.1903 til Rønne på Bornholm. Stempel anvendt 17 år tidl. end registreret af Bendix.
Lot: 530
Ended | 17/03/2024 23:59:00 |
Starting bid: | DKK 6,000.00 |
Shipmail
Covers > Denmark cancellations > Bornholm