1931 - Greenland - 169

15 øre Karavel på DFDS Radiobrev (beskåret) anulleret “Fra Aalborg” og sidestemplet København d. 6.11.1931 til Grønlands Styrelsen. Meddelelse indleveret på ombord på kryolithdamperen S/S “Julius Thomsen” og modtaget ombord på provinsdamperen S/S “Aalborghus”.

Lot: 644
Ended 17/03/2024 23:59:00
Starting bid: DKK 600.00
Bid history: 0 bids