1905 - Finland
Russisk 4 kop. Våben på brevkort dateret Kojo Gård og annulleret med 2-sproget stempel i Matku d. 19.8.1905 til Shanghai, Kina. Ank.stemplet ved det russiske postkontor i Shanghai og Shanghai Local Post d. 26.9. og 2.10.1905. God destination.
Lot: 680
Ended | 05/03/2024 22:41:51 |
Winning bid: | DKK 750.00 |