1864 - Slesvig - 7
Holstein og Lauenburg. 1 1/4 Sch.-Cour. stukken kant i par og lodret 3-stribe på 6 1/4 Sch.-Cour. frankeret brev med nr.stempel “131” og sidestemplet antiqua Preetz d. 20.8.1864 via Hamburg til Bad Ems i Hertugdømmet Nassau. Del af modtagernavn fjernet. Signeret Ebel.
Lot: 669
Ended | 30/12/2015 23:59:59 |
Starting bid: | DKK 1,500.00 |
Slesvig
Schleswig-Holstein