1862 - Denmark - 3
2 sk. 1855 udg. med fuld rand single på pænt lokalbrev fra provinsen annulleret med nr.stempel “121” og side-stemplet med blåt antiqua Kiel d. 28.10.186x (1862-63). Signeret Carl Lange. Smukt brev. AFA 14000,-
Lot: 7
Ended | 12/09/2016 08:47:58 |
Starting bid: | DKK 4,000.00 |
Covers > Slesvig > Schleswig-Holstein