1914 - Danish West Indies
Fransk internationalt adressekort for pakke på efterkrav fra Paris d. 29.7.1914 via St. Nazaire til St. Thomas, Dansk Vestindien. Ank.stemplet St. Thomas d. 15.10. 1914. Vedhæftet opkrævningsformular, tolddeklaration og omregningsseddel påskrevet “Mangler”.
Lot: 3113508
Ended | 07/08/2016 22:17:00 |
Winning bid: | DKK 825.00 |
Bid history: | 3 bids |
Europe
France
Covers > Danish West Indies > Postal History