1913 - Denmark - SK 0845 - 3390
1 øre og 2 øre (par) Bølgelinie på brevkort (Store Karlsminde ved Lynæs) dateret St. Carlsminde og annulleret med stjernestempel LYNÆS og sidestemplet Frederiksværk d. 24.7.1913 til København.
Lot: 256770
Ended | 30/11/2016 21:06:40 |
Winning bid: | DKK 220.00 |
Bid history: | 4 bids |
Typograph Issues
Covers > Denmark cancellations > Starcancels
Postcards > Denmark Towns and Views