1946 - Denmark - 3700
20 øre Chr. X single på UNRRA kuvert med indhold dateret Gdynia d. 3.8.1946 og stemplet Rønne d. 7.8. 1946 til Grenå Havn. Fra dansk nødhjælpsarbejder i Polen - omtaler bl.a. “Snart stopper Smaabaadene til Bornholm, saa er det forbi med at sende noget Hjem”.
Lot: 264
Ended | 13/12/2016 22:05:45 |
Winning bid: | DKK 300.00 |
U.N. Post
Covers > Denmark cancellations > Bornholm