1981 - Denmark7752 - Cover - 715
160 øre Margrethe på brev annulleret med Ulsted type stempel Snedsted / Koldby Thy d. 3.2.1981 til København.
Lot: 326418
Lot: 326418
5 øre Fr. VIII på brevkort (Randbøldal) annulleret med uldent stjernestempel UHE og sidestemplet bureau Veile - Give T.? d. 21.1.1911 til Aarhus.
Lot: 324078
15 øre Chr. X på brevkort annulleret med stjernestempel KJELDBY og sidestemplet Stege d. 26.10.1922 til Langebæk.
Lot: 326447
5 øre Nordlys i parstykke og 60 øre Fr. IX på Photo Letter fra Holsteinsborg d. 19.3.1973 til Jakobshavn.
Lot: 326729
12/15 øre Provisorium på brevkort annulleret med brotype IIIb Aalsgaarde d. 26.7.1926 til Charlottenlund.
Lot: 326345
5 øre Våben helsagsbrevkort fra Aalborg annulleret med lapidar bureaustempel Fredericia - Aalborg d. 9.11.1895 til Hjørring.
Lot: 326619
5 øre Chr. X på brevkort (Fredericia, Mikaëli Kirke) dateret i Strib og annulleret med bureaustempel Kjøbenhavn - Fredericia T.3 d. 24.5.1916 til Aalborg.
Lot: 326717
160 øre Margrethe på brev annulleret med parentes stempel Odder (Gylling) sn1 d. 3.2.1981 til København.
Lot: 326317
15 øre Karavel og Julemærke 1938 på firmakuvert fra Slotsbryggeriet i Odense d. 16.12.1938 til København.
Lot: 326324
35 øre Fr. IX i parstykke på Photo Letter fra Sdr. Strømfjord d. 31.1.1975 til Jakobshavn.
Lot: 326728
10 öre Gustaf helsagsbrevkort fra Göteborg d. 15.2.1917 til Graslitz, Böhmen, Østrig. K.u.K. censur fra Tetschen.
Lot: 326808
15 øre Chr. X med perfin "W.S." (Wilhelm Staun) på brevkort (Ejendommen "Aasebo") fra Kjøbenhavn d. 23.5.1921 til Nørresundby. Privat anvendelse af frimærke med perfin.
Lot: 326068
15 øre Fr. IX og Julemærke 1951 på julekort annulleret med pr.-stempel Timring pr. Vildbjerg d. 23.12.1951 til Hammerum.
Lot: 326712
10 øre Våben helsagsbrevkort fra Thisted annulleret med lapidar bureaustempel Struer - Thisted d. 5.11.1887 til Neumünster, Tyskland.
Lot: 326615
3 øre Bølgelinie på lokalt brevkort annulleret med stjernestempel KASTRUP til Maglebylille på Amager.
Lot: 326440
5 øre Chr. X på brevkort (Odense Å med dampbåd) annulleret med stjernestempel JYDSTRUP og sidestemplet Ringsted d. 3.9.1915 til Lejre.
Lot: 326363