160 øre Margrethe på brev annulleret med Ulsted type stempel Snedsted / Koldby Thy d. 3.2.1981 til København.

1981 - Denmark7752 - Cover - 715

Lot: 326418

5 øre Fr. VIII på brevkort (Randbøldal) annulleret med uldent stjernestempel UHE og sidestemplet bureau Veile - Give T.? d. 21.1.1911 til Aarhus.

1911 - Denmark7322 - Cover - SK 1440

Lot: 324078

15 øre Chr. X på brevkort annulleret med stjernestempel KJELDBY og sidestemplet Stege d. 26.10.1922 til Langebæk.

1922 - Denmark4780 - Cover - SK 0703

Lot: 326447

5 øre Nordlys i parstykke og 60 øre Fr. IX på Photo Letter fra Holsteinsborg d. 19.3.1973 til Jakobshavn.

1973 - Greenland3911 - Cover - 48, 69

Lot: 326729

12/15 øre Provisorium på brevkort annulleret med brotype IIIb Aalsgaarde d. 26.7.1926 til Charlottenlund.

1926 - Denmark3140 - Cover - 159

Lot: 326345

5 øre Våben helsagsbrevkort fra Aalborg annulleret med lapidar bureaustempel Fredericia - Aalborg d. 9.11.1895 til Hjørring.

1895 - Denmark9000 - Cover - EB 17

Lot: 326619

5 øre Chr. X på brevkort (Fredericia, Mikaëli Kirke) dateret i Strib og annulleret med bureaustempel Kjøbenhavn - Fredericia T.3 d. 24.5.1916 til Aalborg.

1916 - Denmark7000 - Cover - 68

Lot: 326717

160 øre Margrethe på brev annulleret med parentes stempel Odder (Gylling) sn1 d. 3.2.1981 til København.

1981 - Denmark8773 - Cover - 715

Lot: 326317

15 øre Karavel og Julemærke 1938 på firmakuvert fra Slotsbryggeriet i Odense d. 16.12.1938 til København.

1938 - Denmark5000 - Cover - 203

Lot: 326324

35 øre Fr. IX i parstykke på Photo Letter fra Sdr. Strømfjord d. 31.1.1975 til Jakobshavn.

1975 - Greenland3910 - Cover - 54

Lot: 326728

10 öre Gustaf helsagsbrevkort fra Göteborg d. 15.2.1917 til Graslitz, Böhmen, Østrig. K.u.K. censur fra Tetschen.

1917 - SwedenCover

Lot: 326808

15 øre Chr. X med perfin W.S. (Wilhelm Staun) på brevkort (Ejendommen Aasebo) fra Kjøbenhavn d. 23.5.1921 til Nørresundby. Privat anvendelse af frimærke med perfin.

1921 - Denmark1000 - Cover - Perf. W17

15 øre Chr. X med perfin "W.S." (Wilhelm Staun) på brevkort (Ejendommen "Aasebo") fra Kjøbenhavn d. 23.5.1921 til Nørresundby. Privat anvendelse af frimærke med perfin.
Lot: 326068

15 øre Fr. IX og Julemærke 1951 på julekort annulleret med pr.-stempel Timring pr. Vildbjerg d. 23.12.1951 til Hammerum.

1951 - Denmark7480 - Cover - 319

Lot: 326712

10 øre Våben helsagsbrevkort fra Thisted annulleret med lapidar bureaustempel Struer - Thisted d. 5.11.1887 til Neumünster, Tyskland.

1887 - Denmark7700 - Cover - EB 11

Lot: 326615

3 øre Bølgelinie på lokalt brevkort annulleret med stjernestempel KASTRUP til Maglebylille på Amager.

Denmark2770 - Cover - SK 0675

Lot: 326440

5 øre Chr. X på brevkort (Odense Å med dampbåd) annulleret med stjernestempel JYDSTRUP og sidestemplet Ringsted d. 3.9.1915 til Lejre.

1915 - Denmark4100 - Cover - SK 0656

Lot: 326363