1938 - Denmark - SK 0264 - 8700
10 øre Bølgelinie på brevkort dateret Helvetia annulleret med udslebet stjernestempel ENDELAVE og sidestemplet Horsens d. 11.5.1938 til Træden skole pr. Tønning St.
Lot: 395009
Ended | 01/05/2024 21:44:25 |
Winning bid: | DKK 93.00 |
Bid history: | 3 bids |
Engraved Issues
Covers > Denmark cancellations > Starcancels