1942 - Norway
Tysk feltpost i Norge. Ufrankeret feltpostbrev med indhold dateret "Norwegen" og stemplet FELDPOST 5.10.1942 til Tyskland. Fra soldat ved feldpost-nr. L33453 (= 9. Komp. Luftnachrichten-Regiment 5). Flot briefstempel.
Lot: 136371
DKK 100.00 |
2. World War
Covers > Norway > 2. World War