1871 - Danmark - 1000
1871. Ufrankeret dampskibsbrev påskrevet "pr. Uffo" med indhold dateret i Kjøbenhavn d. 21.10.1871 til Langesund pr. Skien, Norge. Ank.stemplet Langesund d. 23.10.1871 med flere portopåtegninger. Fuldt indhold.
Lot: 282049
DKK 400,00 |
Førfilateli/Franco
Breve > Norge > Norge