1935 - Island
5 pfg. Hindenburg på tryksag annulleret med skibsstempel Deutsche Seepost Polarfahrt Norddeutscher Lloyd d. 25.7.1933 og sidestemplet "Paquebot" (fra Reykjavik) til Leipzig, Tyskland. Rødt sidestempel "Norddeutscher Lloyd / General von Steuben / * Bremen *". Bagklap mangler.
Lot: 284316
Sluttet | 22-08-2018 21:05:25 |
Vindende bud: | DKK 300,00 |
Bud historik: | 2 bud |