1912 - Danmark - 55 - 1000
10 øre Fr. VIII med tydelig automatafskæring på brevkort stemplet Kjøbenhavn *B.* d. 11.8.1912 til Bergdorf b. Hamburg, Tyskland. Frimærke købt i frimærkeautomat på Københavns Hovedbanegård. AFA 600,- for mærke.
Lot: 174
Sluttet | 25-09-2018 21:20:11 |
Vindende bud: | DKK 500,00 |
Bud historik: | 1 bud |
Breve > Danmark udgaver > Automat mærker/Skåret