1913 - Danmark - P12, P13 - 1000
Ufrankeret Polhavet brevkort med Forsvarsmærke 1908 og Kjøbenhavns Skytteforening mærkat dateret d. 18.11. 1913 til København. Polhavet stempel og udtakseret i porto med 10 øre og 20 øre Portomærke stemplet København d. 21.4.1926.
Lot: 238
Sluttet | 14-10-2018 23:59:59 |
Start bud: | DKK 750,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Portomærker/Strafporto
Breve > Danmark udgaver > Julemærker m.m.