1836 - Danmark - 1000
1836. Francobrev dateret København d. 9.7.1836 via Thurn & Taxis i Hamburg til Gröden i Tirol, Østrig. Stemplet Danemarck par Hambourg og T.T. Hamburg d. 11.7.1836. Flere påtegninger.
Lot: 248
Sluttet | 14-10-2018 23:59:59 |
Start bud: | DKK 250,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Førfilateli/Franco