1864 - Danmark - 13 - 4220
4 sk. Krone/Scepter på brev med indhold dateret i Kiel d. 24.9.1864 annulleret m. nr.stempel “179” og sidestemplet antiqua Korsör Jernb: Postexped: d. 25.9.1864, samt på-skrevet “f Kiel” til Randers. Udtakseret i “6” sk. porto. Sendt med privat skibsforbindelse Kiel-Korsør.
Lot: 443
Sluttet | 14-10-2018 23:59:59 |
Start bud: | DKK 2.500,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Militaria