1912 - Danmark - 8000
Engelsk 1d George V på brevkort (Englandsbåden “N. J. Fjord”) dateret Nordsøen og stemplet Parkeston Harwich d. 1.5.1912 og sidestemplet “Harwich Ship Letter” til Aarhus, Danmark.
Lot: 479
Sluttet | 02-10-2018 15:05:05 |
Start bud: | DKK 300,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Skibspost
Postkort > Skibe