1925 - Danmark - 128 - 1000
40 øre Chr. X på sørgebrev fra Prinsesse Thyra dateret Hvidøre og stemplet København d. 27.3.1925 til hendes søster Dronning Alexandra, Sandringham, England. Alexandra var gift med den engelske kong Edward VII.
Lot: 528
Sluttet | 25-09-2018 22:01:29 |
Vindende bud: | DKK 500,00 |
Bud historik: | 1 bud |
Breve > Danmark posthistorie > Royale/Kendte