1874 - Danmark - SK 1257 - 3310
2 sk. Tofarvet (2) på brev dateret Ølsted d. 25.2.1874 med stjernestempel STORE LYNGBY og sidestemplet Frederiksborg d. 27.2.1874 til Tjæreby Sogneraad, Harløse, Frederiksborg. Påskrevet: “Hermed 7-sÿv-Rdl. ved Postanvisning” (overstreget). 1 måned tidligere end reg. i Skilling. Svag takning. Skilling 1000,-
Lot: 574
DKK 750,00 |