1942 - Færøerne - 3800
Ufrankeret flådepostbrev stemplet “Received from H.M.Ships” med blå flådecensur dateret d. 8.10.1942 til Sig. H. Long c/o N.O.I.C. Faroe Islands c/o G.P.O. London. N.O.I.C. = Naval Officer-in-Charge. Sjælden indgående flådepost til Færøerne.
Lot: 750
Sluttet | 25-09-2018 22:27:23 |
Vindende bud: | DKK 1.815,00 |
Bud historik: | 3 bud |