1956 - Færøerne - 363 - 3800
30/20 øre Provisorium på skibsbrev fra Thorshavn annulleret med norsk stempel i Kristiansund N. d. 11.4.1956 og sidestemplet “Paquebot” til kaptajn på M/S “Fursund” via rederiet “Hafnia” i København. Stempel ikke registreret i GF10. Skævt skåret.
Lot: 760
Sluttet | 14-10-2018 23:59:59 |
Start bud: | DKK 400,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Breve > Færøerne > Stempler/skibspost