1924 - Grønland - 124 - 3900

10 øre Bølgelinie på brevkort (Foto af gruppe eskimoer) dateret Godthaab d. 3.9.1924 og annulleret Kjøbenhavn C. d. 11.10.1924 og sidestemplet “(Krone) / Styrelsen af Kolonierne i Grønland” til København.

Lot: 769
Sluttet 25-09-2018 22:29:36
Vindende bud: DKK 1.500,00
Bud historik: 1 bud