1905 - Finland
Russisk 4 kop. Våben på brevkort dateret Kojo Gård og annulleret med 2-sproget stempel i Matku d. 19.8.1905 til Shanghai, Kina. Stemplet ved det russiske postkontor i Shanghai og Shanghai Local Post d. 26.9. og 2.10.1905. God destination.
Lot: 829
Sluttet | 14-10-2018 23:59:59 |
Start bud: | DKK 750,00 |
Bud historik: | 0 bud |