1907 - Island - 39

10 aur Chr. IX på brevkort (Hval på land) dateret ombord på S/S “Ceres” og annulleret med håndskrevet nr. “44” (= Borgarfjördur) sidestemplet Reykjavik d. 16.12.1907 til Fabrica Colon, Argentina - eftersendt til Bahia Blanca. Daka 750,- for håndskrevet “44” på løst mærke. Unik.

Lot: 839
Sluttet 25-09-2018 22:37:46
Winning bid: DKK 8.800,00
Bud historik: 3 bud