1907 - Island - 39

10 aur Chr. IX på brevkort (Hval på land) dateret ombord på S/S “Ceres” og annulleret med håndskrevet nr. “44” (= Borgarfjördur) sidestemplet Reykjavik d. 16.12.1907 til Fabrica Colon, Argentina - eftersendt til Bahia Blanca. Daka 750,- for håndskrevet “44” på løst mærke. Unik.

Lot: 839
Tid tilbage:7 dage 4 timer (25-09-2018 22:37:46)
Start bud:DKK 7.500,00
Bud historik:0 bud
Dit maksimum bud:* DKK
(DKK 7.500,00 eller mere)
*Der tillægges 20% salær på dette lot