1905 - Island - 39

10 aur Chr. IX på brevkort (Vestmannaøerne med fugle-fanger) dateret S/S “Botnia” udfor Scotland d. 26.7.1905 og annulleret Leith d. 27.7.1905 og sidestemplet sort “Paquebot” til Roenland pr. Randsfjord, Norge.

Lot: 855
Sluttet 14-10-2018 23:59:59
Start bud: DKK 1.250,00
Bud historik: 0 bud