1895 - Norge
10 øre helsagsbrevkort dateret Borgund annulleret med 4-ringsstempel “200” og sidestemplet Lærdal d. 19.8.1895 til Graz, Østrig. “200” blev benyttet ved sommerbrevhus i Kirkevold på Borgund Hotel fra 15.7.1895.
Lot: 882
Sluttet | 25-09-2018 22:42:47 |
Vindende bud: | DKK 413,00 |
Bud historik: | 2 bud |