1907 - Norge
5 øre helsagsbrevkort dateret Kap d. 31.8.1907 annulleret m. 3-ringsstempel “186” benyttet ombord på dampskibet S/S “Hamar” på Mjøsa og sidestemplet i Hamar d. 2.9.1907 til Lillestrøm. Stempel benyttet 1888-1916.
Lot: 902
Sluttet | 25-09-2018 23:33:57 |
Start bud: | DKK 300,00 |
Bud historik: | 0 bud |