1867 - Danmark - 13 - 9480

4 sk. Krone/Scepter på landpostbrev (kryds under mærke) dateret i Løkken d. 17.6.1867 annulleret med nr.stempel "26" og på bagsiden ank.stemplet lapidar Hjørring d. 19.6.1867 til Hjørring. Brevsamlingssted blev oprettet i Løkken pr. 1.3.1862.

Lot: 284747
DKK 150,00